עקבו אחרינו Amarel Facebook Amarel Linkedin Amarel Instagram
 

ניסויי מערכות טכנולוגיות?

לא מזמן שאלו אותי, מה עושים אצלכם בתחום הניסויים? אנשים מכירים ניסויי מעבדה, ניסויים קליניים, אבל מה באמת אנחנו באמרל עושים בניסויים?

אז על מנת שתכירו, בטעימה, את עולם הניסויים, אנסה לשתף אתכם בקצרה במה אנחנו מתעסקים ביום יום.

בשונה מבדיקה, המתבצעת לרוב במעבדה – ניסוי מתבצע לרוב בשטח בתנאים וסביבה כמה שיותר קרובים לאלו שהמערכת אמורה לפעול בהם.

בין שטחי ניסויים בדרום, בצפון, במרכז ואפילו בחו"ל, אנשי הניסויים של אמרל משתתפים בניסויי מערכות טכנולוגיות באין-ספור מצבי קיצון שהוגדרו על ידי מהנדסי מערכת, ובתנאים הקשים ביותר אשר המערכות הנבחנות מתוכננות לעמוד בהן – הרבה לפני שאותן מערכות מגיעות לייצור סופי ויוצאות לשוק.

עם ניסיון בפועל של למעלה מ 10 שנים ואלפי ניסויים, הפכנו למומחי תוכן בכל הקשור לניהול ניסויים של מערכות טכנולוגיות בין אם אלה מערכות ביטחוניות ובין אם אלה מערכות אזרחיות (רחפנים, רובוטים וכד').

 

אז איך נולד ניסוי?

מרגע שפנייה לביצוע ניסוי מגיעה אלינו, העניינים מתחילים לעבוד:

האנשים שלנו לומדים את המערכות הנבחנות, נכתבת תוכנית הניסוי על ידי מובילי הניסוי (האנשים שמוציאים את הניסוי לפועל בפן הלוגיסטי, בטיחותי ולעיתים רבות גם מנהלים את הניסוי עצמו ביחד עם הלקוח). מתבצע סקר מוכנות לניסוי, הכנות לוגיסטיות, בטיחותיות, התארגנות היציאה לניסוי והחזרה מהניסוי (בארץ ובחו"ל), הכנת מערכות צילום, הקלטה ופיענוח, תיאומי שטח ותיאומים מול גורמים שונים הנדרשים להוצאת הניסוי לפועל.

יוצאים לשטח עם המערכות, מקימים את מערך הניטור, מבצעים את הניסוי, מתעדים, מתחקרים, מפענחים, משפרים/מתקנים בודקים שוב וחוזר חלילה.

 

לעולם אין ניסוי שלא לומדים ממנו משהו

בניסוי שהמערכת הצליחה לתפקד בו וענתה על מטרות הניסוי, מנסים המהנדסים לשפר ולייעל אותה.

בניסוי שהמערכת לא תפקדה כמתוכנן, המהנדסים מתקנים ומשפרים ויוצאים לסדרת ניסויים נוספת.

מחלקת הניסויים באמרל מבצעת כ-900 ניסויים בשנה על מגוון מערכות, מניסוי קטן של יום בשטח ועד ניסוי מורכב של מספר שבועות בשטח.


מאת:
אסף קליין, מנהל מחלקת הניסויים בחטיבת אינטגרציה וניסויים בחברת אמרל בע"מ.